Külmkuivatatud marjad ja puuviljad

Ene Seer

Tänapäevane kiire elutempo vajab tõhusaid ning mugavaid lahendusi. Samas kiire tempoga ei tohi me unustada iseennast ja oma tervist. Kõige lihtsam ja kiirem lahendus tervise turgutamiseks on rikastada toidulauda vitamiinide ja toitainete küllaste marjade, puuviljadega. Siinjuures tekib küsimust, kust saada meie kliimas aastaringselt vitamiini rohkeid ja maitseküllaseid marju. Lahenduseks on külmkuivatamine ehk üks parimaid toidu säilitamise meetodeid.

Sajandeid tagasi avastati Lõuna-Ameerika Andides elavate inimeste poolt, et kui jäätunud toitu viia kõrgemale mägedesse, kus on madalam õhurõhk, siis hakkavad külmunud toidus jääkristallid aurustuma ehk sublimeeruma.

Avastus tõi kaasa kahekümnenda sajandi algul uue, täiuslikuma metoodika toiduainete säilitamiseks ehk lüofiliseerimiseks või külmkuivatamiseks. Külmkuivatamine toimub sublimatsiooni teel, mille puhul vaakumi abil muudetakse vesi tahkest olekust gaasiliseks, läbimata vedelikufaasi. Protsessi käigus eemaldatakse kuni 95 % veest. Seejuures säilib marjade loomulik maitse, lõhn, välimus ja toiteväärtus (sh. vitamiinid). Tänu valmistoodete väiksele veesisaldusele puudub vajadus lisada neile säilitusaineid. Samuti loetakse külmkuivatatud toitu toortoiduks, kuna protsess toimub alla 40 °C.

Uuest aastat oleme täiendanud oma sortimenti külmkuivatatud marjade ja puuviljadega. Meie uuest valikust on võimalik leida kõiki Eestis enim levinud ja kasvatatavaid marju: maasikaid, vaarikaid, jõhvikaid, mustsõstraid ja kirsse. Lisaks veel marju ja puuvilju kogu maailmast.

Külmkuivatatud marju saab kasutada nii kaunistusena kui tootes. Marjad sobivad tervislikuks vahepalaks ning neid võib lisada maitse andmiseks toodetesse ja kreemidesse.

Marjarohkeid maitseelamusi!

Loading Images
wpif2_loading
Bottom-min
T_Bottom_EE-min
Bottom copy
Bottom
Bottom-20
Bottom-19
Bottom-18
Bottom-17
Bottom-16
Bottom_15
Bottom-14
Bottom_13
Bottom-12
Bottom-11
Bottom 10
Bottom 9
Bottom 1 Smuutid
Bottom-8
Bottom-7-compressor
Bottom-6-compressor
Bottom-5-compressor
Bottom 4
Bottom 3
2 article bottom
Bottom-1-compressor