Vastlad

Ene Seer

Vastlapäev on kristlikus kirikukalendris ja Eesti rahvakalendris tuhkapäevale eelnev päev ehk viimane päev enne ülestõusmispühadele eelnevat 7 nädalast paastu. See on viimane võimalus pidutseda ja süüa rammusat toitu.

Traditsioonilised toidud on herne- või oasupp, millele hilisemal perioodil on lisandunud vastlakukkel. Vastlakukli traditsiooni tuntakse Skandinaaviamaades, Islandil ja Eestis. Skandinaaviamaades on kukli kohustuslik osa kindlasti kardemon ja mandlitäidis. Näiteks Rootsis valmistatakse vastlakukkel ehk semla magusast rikkalikust pärmitaignast. Seejärel lõigatakse kukkel peale küpsetamist pooleks ja alumisele poolele pritsitakse magusat mandlitäidist ning selle peale veel ilma suhkruta vahukoort.

Hea  kukli saladus peitub kindlasti nii taignas kui täidises. Taigen peaks olema rikkalik – piisavalt magus ja mahlane, maitset annab veelgi juurde veidi kardemoni või vaniljet. Kõige traditsioonilisemaks täidiseks on lihtsalt vahukoor. Viimastel aastatel on  hakatud lisama vastlakuklile erinevaid maitseid, nii täidisena kukli sisse kui ka vahukoorele. 

Pakume omalt poolt 2 kukli retsepti.

Nendest esimene on väga rikkalik, taigna koostises on nii munad kui rohkelt suhkrut ja rasvainet. Retseptis on kasutatud Brioche mix 4% lisandit, mis tagab alati toodete õnnestumise, annab pehmust ja pikemat säilivust. Samuti on retseptis kasutatud spetsiaalset pärmi, mis töötab edukalt magusates ja rikkaliku koostisega tainastes.

Teises retseptis on kasutatud õli baasil taignaparandajat Flyt-X5.  Sobib samuti suurepäraselt magusatele ja rikkalikele tainastele, annab toodetele mahtu ja pikaajalist pehmust. Kuna parandaja on õli baasil, siis tuleb taigna retseptis olevat rasvaine kogust vähendada 5% võrra.

Lisaks on meie sortimendis erinevad  puuvilja-, pähkli-, mandlitäidised. 

Et vahukoor kukli peal kauem kohev püsiks, pakume koore stabiliseerimiseks vana head Fond Suissi ja uut ning väiksemas pakendis (1 kg) Lilly Neutrali.

Loomulikult ei tohi unustada kaunistamiseks tuhksuhkrut. Meie valikus on uus mittesulav tuhksuhkur Credi Snow.

Pikka liugu ja magusaid kukleid!

Loading Images
wpif2_loading
Bottom-min
T_Bottom_EE-min
Bottom copy
Bottom
Bottom-20
Bottom-19
Bottom-18
Bottom-17
Bottom-16
Bottom_15
Bottom-14
Bottom_13
Bottom-12
Bottom-11
Bottom 10
Bottom 9
Bottom 1 Smuutid
Bottom-8
Bottom-7-compressor
Bottom-6-compressor
Bottom-5-compressor
Bottom 4
Bottom 3
2 article bottom
Bottom-1-compressor